Komínová asociace

Komínová asociace – asociace pro optimalizaci komínů a spalování, z.s.

Komínové asociace je nezávislý neziskový spolek jehož cílem vytvořit prostředí pro vzájemnou komunikaci členů i nečlenů v oblasti poznatků, výzkumu a zkušeností v oblastech týkajících se zdrojů energie vzniklé spalováním a následným odvodem zplodin spalování do atmosféry při současné minimalizaci znečištění životního prostředí.

Komínová asociace sdružuje odborníky jako jsou soudní znalec v oboru služby – kominictví, individuální komíny, systémové komíny, komínové vložky, bezpečnostní technik BOZP, energetický specialista, odborník z oboru požární bezpečnosti staveb a další. Asociace poskytuje poradenskou a výukovou činnost. 

Poradenská činnost

V rámci poradenské činnosti provozuje internetovou poradnu http://www.kominy-komin.cz/dotazy/ kde jsou v současné chvíli odpovědi téměř na 1000 dotazů.

Výuková činnost

Pořádáme pravidelná odborná školení. Seznam uplynulých i budoucích školení naleznete zde: http://www.kominy-komin.cz/pro-odborniky/skoleni-prednasky-clanky/ 

V současnosti je jako hlavní projekt výukové činnosti připravena teplotní zkouška při provozu spalinové cesty. 
Cílem této zkoušky je navrhnout řešení pro problematické aspekty návrhu a umístění komínového tělesa v dřevostavbách a v nízkoenergetických stavbách. Prokázat, že pouze optimalizace provozu a individuální řešení umožňují bezpečný a efektivní provoz spalinové cesty.

více informací o teplotní zkoušce se můžete dočíst zde: http://www.kominy-komin.cz/zkouska/

Kontakt

Komínová asociace – asociace pro optimalizaci komínů a spalování, z.s.
Ředitel: Bc. Walter Sodomka
Tel.: +420 728 964 512
Mail: info@kominy-komin.cz
IČO: 06137334
Spisová značka: L 68306 vedená u Městského soudu v Praze
Sídlo:  Olivová 1412, Olešovice, 251 68 Kamenice

created by Walter Sodomka, Copyright © 2017 Komíny-komín. All rights reserved. kominy.messy.cz