Ptejte se

Své dotazy, poznatky či připomínky pište do pole komentáře na začátku této stránky.
Pro odpověď na vaše dotazy máme k dispozici 2 kominíky, revizního technika s oprávněním kominík – revizní technik spalinových cest a zaměstnance z firmy se specializací na prodej a realizaci stavby komínů.

Pro listování ke starším dotazům použijte odkaz Starší komentáře, který se nachází nad polem pro dotazy.

Často kladené dotazy naleznete zde: ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 

Partner stránek
messy baner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

955 Komentářů

 1. Petr Běljajev

  dobrý den,jaká je maximální povolená výška komínu pro vymetání zdola?Mohou být vymetací dvířka hned nad podlahou?Pokud ne,jak postupovat,je to novostavba od kominice Wimmerové.děkuji

  1. admin (Autor)

   Vymetací dvířka smí být ve vzdálenosti max.10 m od ústí komínu a měla by být 0,6 -1,2 m nad podlahou, přičemž výšku nad podlahou lze považovat pouze za doporučení.

   V praxi je třeba vycházet z reálného stavu a spíše než normou se řídit „selským rozumem“ a umístit vymetací dvířka tak, aby při vymetání bylo minimalizováno nebezpečí úniku nečistot a okolí dvířek bylo snadno omyvatelné.

 2. Marcela Zejdová

  Dobrý den, existuje povinnost nechat komín prohlédnout kominíkem každý rok? Komín bychom si čistili sami.

  1. admin (Autor)

   Ano povinnost kontroly komínu pro spotřebič na pevná paliva v objektu pro bydlení je dána vyhl. 34/2016 Sb., a to do výkonu 50 kW – 1 x ročně. Tuto kontrolu musí provést kominík. Čištění je v tomto případě možné svépomocí 3 x ročně.

 3. Petra Šnaiderová

  Dobrý den.Bydlíme v bytovém domě kde každý byt má svůj plynový kotel. Na jedné straně nad sebou jsme tři byty. Koupili jsme turbo kotel Imergass Zeus a když jsme ho chtěli nechat zabudovat zjistilo se, že komínová vložka je keramická 200mm a že jsme do ní napojený všechny tři byty. A teď nevíme jak to udělat, protože sousedi nad námi mají ještě funkční staré kotle Dakon unical. Bytovka je ještě dva roky obce, ale opravy v bytech už jdou za námi ( podle dodatku ke smlouvě). Je nějaká varianta jak to udělat poctivě, aby revize byla platná a fungovalo to. Děkuji Petra Š.

  1. admin (Autor)

   V podstatě jedinou cestou je obrátit se na autorizovaného projektanta. Bohužel ve většině případů se jedná o „neřešitelný“ problém.

 4. Eva Vítková

  Dobrý den,
  stavíme nový dům a tedy i komín. Rádi hych připojili časem krbová kamna. Chci se zeptat, jak vysoko by mělo být nachystané ústí na krbová kamna, aby jsme neměli později problém s výběrem jakýchkoliv kamen. Děkuji,Vítková

  1. admin (Autor)

   Obvykle se volí výška 1,5 až 1,8 m od podlahy.

 5. Kateřina koci

  Koupila jsem si unoru barak i s revizí od byvale majitelky na komin z prosince 2016 s kladným posudkem, dnes tu byl jiny kominik a ten mi zakazal topit dokud se komin nevyvlozkuje ze komin je ve spatnem stavu..majitelka komin jeste po prvnim kominikovi nez nam dum prodala čistila sama a obratila kourovod a omlatila sopuch a dvirka ponicila ze nejdou zavrit. A ja ted nevim kdo je v pravu. Mohl se komin od února znecistit natolik aby bylo nutne v nem zakazat topit? Mam doma 2 maly deti a nemuzu netopit do 2.10.nez to ten 2 kominik vyvlozkuje. Manzel to chce resit soudne a hledat vinika. Ja chci teplo a klid

  1. admin (Autor)

   Žádný kominík nemá pravomoc „zakázat topit“. Pokud „zakáže topit“ proto, aby získal zakázku na vyvložkování, lze opravdu doporučit řešení soudní cestou. Pro objektivní posudek spalinové cesty je možno využít služeb soudního znalce.

created by Walter Sodomka, Copyright © 2017 Komíny-komín. All rights reserved. kominy.messy.cz